Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ruTriky pro malé kuchyně: bílá barva, sklo, tematická zrcadla a „chytrý“ nábytek

 

Funkční a atraktivní kuchyně nepotřebují vždy rozsáhlý prostor. Chytrá ergonomie a několik triků dokážou ve vaší maličké moderní kuchyňce udělat více, než v kuchyni o velikosti hangáru. Moderní prvky, které prostor opticky zvětší, zvládnete hravě aplikovat ve své stávající kuchyni i vy.

 

Barvy a světla – bílá barva, sklo a zrcadlo – zaručený optický klam

 

Dřevo zůstává nejoblíbenějším materiálem, z něhož si zařizujeme většinu obytných místností bytu či domu, kuchyně nevyjímaje. Teplé a bytelné dřevo je však přes škálu barev, v nichž je nyní na trh dodáváno, stále nejčastěji kupováno v tmavších odstínech hnědé. Tmavé barvy podlahy i nábytku přitom prostor opticky sice zútulňují, ale zmenšují. Vraťte se k čistě bílé barvě a kuchyň vymalujte s její pomocí celou – od podlahy až po strop (včetně něj).

 

 

 

Pastelové barvy, bílá a smetanová barva na podlaze i stěnách a úložné prostory se skleněnými matnými výplněmi – v kuchyni s menší dispozicí můžete zvolit stolek pojízdný, který bude sloužit jako další úložný prostor

 

Použít můžete i několik odstínů téže světlé barvy nebo barvy k sobě příbuzné (bílá a béžová, smetanová a zelená) – důležité je v tomto ohledu nevytvářet velké barevné kontrasty, které naopak dominují velkým kuchyním, ale naopak nechat oči klouzat po prostoru, který působí jednotně bez výrazné dominanty (lednice, stůl, barva spotřebičů).

 

Dejte vyniknout průhledným materiálům – čirému i matnému sklu, které se dobře uplatní na poličkách, ve výplních kuchyňských skříněk (kvůli úklidu volte raději matnou neprůhlednou variantu) i dveří. Prostor zároveň opticky zvětšíte velkými zrcadly, které mohou dodat moderní kuchyni neopakovatelný punc. Na výběr je aktuálně nepřeberné množství tvarů zrcadel, která zobrazují věci, zvířata či rostliny. Vyřezat si můžete nechat ze zrcadla libovolný jednoduchý tvar  - jablko, talíř nebo hrneček.

 

 

  

Z dohledu maličké moderní kuchyně skliďte vše, co na sebe zbytečně poutá pozornost. Ovoce či pečivo v mísách sice činí prostor útulnější, ale také stísněnější. Do skříněk patří i veškeré nádobí a příbory.

 

Osvětlení je vědou, se kterou pomůže prodávající

 

Chytré osvětlení malých prostor může být komplikované, světla by každému prostoru měla být „ušita“ individuálně na míru. Dispozičně malé kuchyně, které disponují pouze omezeným či žádným přísunem světla, lze opticky a světelně zvětšit probouráním příčky či částečné příčky – ne vždy je toto řešení ale vhodné. Umístění umělého osvětlení by mělo odrážet požadavky praktické( dostatek světla tam, ke jej pro práci potřebujeme) – estetické i ekonomické (úspora energie).  I v maličké kuchyni lze zabudovat několik světel plnících různé funkce, při jejich rozestavění je stěžejní, aby současně osvětlovaly všechny části místnosti včetně malých zákoutí u podlahy nebo u stropu. Umělé osvětlení v malé moderní kuchyni musí být výkonné, ale úsporné. Malý lustr s žárovkou určitě nenahradí velké ploché stropní svítidlo s dostatečným rozptylem světla.

 

Nábytek minimalizujte a prosvětlete leskem a pastelem

 

V dispozičně menší kuchyňce je vždy problém s dostatkem úložných prostor. Moderní výsuvné systémy ale dokážou maximalizovat jejich potenciál. Zbavte se všech poloprázdných vysokých a masivních skříní, ve kterých skladujete málo používané nádobí nebo jiné věci (dokumenty, knihy, zásoby alkoholických nápojů z různých oslav, vánoční ozdoby, svatební porcelán apod.) – pokuste se je uložit jinam. Světlý nábytek a výmalbu doplňte lehkými pastelovými barvami na doplňcích a lesklou úpravou materiálů. Z linky a jejího okolí skliďte vše, co nemusí být zcela nutně na očích – ponechte max. 1 denně používaný spotřebič (často varná konvice). Všechny toastovače, varné hrnce, nádobí zavěšené na zdi, ale i masivní květiny (malé stromky) přemístěte nebo uskladněte v úložných prostorách kuchyně a bytu.

Mobilní varianty nábytku můžete využít všude tam, kde potřebujete něco uskladnit a zároveň nábytek užít i jiným způsobem. Chcete-li v malé kuchyňce i stolovat, investujte do mobilního stolečku, který zároveň může sloužit jako prostor pro uskladnění příborů a talířů.

 

 

 


REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com