Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ru


        

Malá kuchyně? Vytěžte z ní maximum!     Roelx Daytona Replica

 

Snad každý to zná. Kuchyně je jednou z nejdůležitějších částí bytu, ale projektanti panelových domů (a leckdy i moderních rodinných domků) jako by to nevěděli. Často musíte vše, co je spojené s vařením a stolováním, vměstnat do několika čtverečních metrů. Jak na to?

 

Úzká ,,nudlička“

 

Velkou kuchyni s ostrůvkem by chtěl snad každý, ale v panelákových bytech se velmi často setkáváme s kuchyní, která je spíše průchozí chodbičkou do malé jídelny. Pokud je kout opravdu úzký, určitě stojí za to zvážit změnu dispozičního řešení. Ale i tam, kde prostor umožní rozmístění skříněk u obou protilehlých stěn, je potřeba zařizovat s rozmyslem. Kuchyni skříňkami ještě více zúžíte a proto volte opatrně jejich rozměry i barevné provedení.  

  mm

V tomto případě je možné využít obě stěny. Pokud by vám ale mezi nimi ve finále zbývalo méně prostoru, je lepší investovat do změny dispozic bytu.

 


Miniaturní koutek

 

Tmavý a zastrčený kuchyňský kout bývá často součástí obývacího pokoje. Při zařizování myslete především na dostatek světla, ať už ve formě klasických ramp se zabudovanými bodovkami, nebo třeba ve formě světelných polic ve skříňkách. V těch jsou zpravidla nainstalovány úsporné LED diody, takže se nemusíte bát, že by se jejich používání projevilo vysokým účtem za elektřinu. V malých koutech soustřeďte maximum úložného prostoru do spodních skříněk, místo těch horních pak můžete zvolit jen několik polic. Kuchyňský kout pak nevypadá tak stísněně a opticky se zvětší. 

 

  m

 

I v malé kuchyňce můžete uvařit slavnostní oběd pro velkou návštěvu.

 

Co je uvnitř, to se počítá!

 

Důležitá není jen velikost a počet skříněk. Čím menší kuchyně, tím větší roli hraje chytré vybavení vnitřků. Hodně prostoru ušetříte tím, že bude mít každá věc své jasně dané místo – do zásuvek si proto pořiďte rozdělovače, ve skříňkách zase uložíte mnohem více, když budou všechny potraviny ve skladných dózách místo v původních obalech. Navíc se tak ve všem lépe vyznáte a v kuchyni snadněji udržíte pořádek. Otočné karusely a výsuvné koše v rohových skříňkách dokáží využít opravdu maximum prostoru a umožní snadný přístup ke každému hrnci nebo pokličce. 

 

b 

 

Vnitřní vybavení zásuvek a skříněk pomůže udržet pořádek i lépe využít prostor.

 

Bezbolestné kompromisy

 

Tam, kde opravdu není místa nazbyt, nezbývá nic jiného, než přistoupit ke kompromisu. Nezapomeňte při tom na praktické ,,vychytávky“, které vám umožní pohodlné vaření i v minikuchyňce. Výrobci spotřebičů nabízejí celé modelové řady, určené do malých kuchyní. Můžete si tak pořídit úzkou myčku, menší troubu, varnou desku, na které jsou jen dvě nebo tři plotny nebo mikrovlnku a pečící troubu v jednom.

 

Varná deska se dvěmi plotnami ušetří místo.

 

Módní trendy ano, ale…

 

Pokud jde o styl, nemusíte se ani v malé kuchyni nijak omezovat – dobře bude vypadat supermoderní minimalistická linka, stejně jako patinovaná dvířka a zásuvky z masivu a s ozdobnými rámečky. Pozor si ale dejte při výběru barev a volte takové odstíny, které celý kout ještě více ,,neutopí“. Barevnými módními trendy se můžete inspirovat, pouze pokud neudělají z vaší kuchyně temnou komoru. Ideální jsou světlé dřevěné dýhy nebo světlý lak, stejně jako prosklená dvířka a chybět samozřejmě nesmí pořádné osvětlení; když už ne přirozeným denním světlem, tak alespoň dostatečným počtem bodovek. 

 

Světelné police rozzáří i tmavý kuchyňský kout.

 

 

 


REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com