Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ruKuchyně pro mladé – skladné, výrazné a bezúdržbové

 

Vybrat z pozice člověka, protřelého zařizováním různých částí domu či bytu, kuchyň pro mladého rebela, není nic jednoduchého. VY víte, co uspoří práci i energii, co je kvalitní a technologicky na úrovni. Jenže ON(A) ví, že moderní kuchyň pro mladé musí mít místo klasického stolu kulečníkový, že vás kuchyně musí udeřit do očí za každou cenu, a že bez vinotéky a barové stoličky je celá snaha o zařízení jeho (její) nové první kuchyně k ničemu. Jak se dobrat ke kompromisu?

 

 

Kupodivu je snadnější vyhovět dětem, které by ke stolování nejraději přijížděli ve vozíku horské dráhy, jídlo by vařili v pohádkových pecích a potraviny skladovaly v temných hladomornách. Dnešní mládež se o bytovou architekturu a trendy mladého bydlení zajímá mnohem více do hloubky než jejich rodiče a nechat se oslovit moderní kuchyní je otázkou jednoho kliku na internetu. Pokud tedy patříte mezi rodiče, kteří svého vysokoškoláka s radostí odkáží do právě rekonstruovaného 1+1 po prarodičích, nebo zvažujete nákup startovací nezařízené garsonky coby výhodné investice do budoucna, budete se muset výběrem kuchyně více zaobírat. Zjednodušený rozhodovací systém vychází z průměru toho, co chcete vy, a co nejpravděpodobněji chtějí oni.

 

Plynulý přechod prostoru pro přípravu pokrmů a prostoru pro společneskou zábavu je prioritou. Pokud tímto komfortem pro mladé vaše obydlí nedisponuje, zvažte probourání příčky. 

 

Prostor pro manipulaci a úložné prostory oceníte většinou až po založení rodiny

 

Dostatek úložných prostor, velká „spižírna“ i lednice. Kuchyň s praktickým pracovním ostrůvkem, velký samostatný stůl – to je představa ideální „rodinné kuchyně“, která se stává místem setkávání, pomoci s úkoly, klábosení s kuchařkou i hry. Kuchyně pro mladé však mohou být mnohem skromnější, a věřte, že pokud vaše babičky zvládly vaření na kamnech a umývání nádobí na dvorku, tak menší lednice zabudovaná do kuchyňské linky či prostorově chudší manipulační prostor nejsou zas tak velkým odříkáním.

 

Úložné prostory jsou vyhledávané, kolik ale skutečně potřebuje nádobí jeden, popř. dva lidé? Kolik hrnečků stačili nashromáždit, či kolik souprav nádobí a hrnců? Když si na stůl vyskládáte nádobí, které skutečně potřebujete (mělký a hluboký talíř, příbor, sklenice, několik hrnců, hrneček, kvalitní pánev), zjistíte, že potřeba úložných prostor vzniká přímo úměrně s věkem. Tři prostornější skříňky a chytrý úložný systém na stěnu ušetří místo pro menší skládací stůl se dvěma židlemi a prostornější obývací část, která je pro mladé zásadní.

 

Nebojte se neotřelého designu, není-li samoúčelný

 

Má váš „mladý“ pokoj plný designových vychytávek? Zajímá se o své oblečení, doplňky? Tak to mu nejspíš ani vizuální uspořádání kuchyně nebude šuma-fuk. Neotřelého designu, který dokáže vykouzlit i netradiční spojení barev nebo několik výrazných prvků v prostoru, se nemusíte bát, nejsou-li samoúčelné.

Zařizujete-li startovací byt, budete jej později prodávat či pronajímat s největší pravděpodobností opět jako startovací byt pro mladé lidi. A ty může zajímavá dispozice, výrazná fotostěna, lednice v „do očí bijící růžové“ barvě přesvědčit, že právě tenhle byt je ten pravý. Vizuální koncepce moderní kuchyně pro mladé musí oslovit a zaujmout – nikoliv šokovat. Není ani účelem učinit svůj bankovní účet razantně útlejším kvůli značce – s mnohými cenově nenáročnými grafickými řešeními pomůže designér interiéru.

 

Výrazné barvy a skormnější prostor - u "studentských" kuchyní není otázkou na jaký prostor jsme si zvykli, ale jaký ve skutečnosti v tomto období života potřebujeme? Jednoduché kuchyně do "I" jsou zcela dostačující.

 

Myčka – sušička – mraznička. Pomocníci rodin útočí na kuchyně pro mladé

 

Je bez nejmenších pochyb prokázané, že samostatně žijící mladý člověk může bez úhony přežít i bez mrazničky, a že s malým mrazáčkem je jeho život dostatečně komfortní. Též je prokázáno, že absence myčky nádobí nezpůsobila žádnému vysokoškolákovi neodstranitelné duševní vady, a že nezanedbatelné procento lidí do 30 let se ještě vůbec nesetkalo s přístroji jako jsou: sušička potravin, dvojitý dřez, hrnec pro zdravé vaření v páře apod. Drtivou většinu pomocníků moderní kuchyně, s nimiž si usnadňují život rodiny, mohou mladí bez bolesti oželet.

 

Pozor – naopak nezbytná je investice do kvalitní mikrovlnné trouby, do klasické trouby a do rychlovarné konvice. Všechny přístroje, které do nové kuchyně pro studenty zakoupíte, by měly být bytelné a nejlépe bezúdržbové. Necháte-li v takovéto kuchyni k volnému užívání balení tablet proti vodnímu kameni, vězte, že si jej nepoškozené budete moci na Vánoce zase vyzvednout. Snadná údržba je prioritou i pro pracovní desku a podlahu – v kuchyni pro mladé můžete ušetřit za šlechtěné vysoce leštěné dřevo a koupit výrazné retro dlaždice – na stěnu i podlahu.

 


REKLAMA

Obrázek reklamy