Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ruPropojení kuchyňského koutu a obývacího pokoje je přetrvávající hit, který ocení především ti z nás, kteří mají rádi „vše po ruce“ a jsou neradi „odstrčeni“ do malé, nevzhledné místnosti. Možnost připravovat občerstvení a zároveň bavit hosty nebo hrající si děti ocenily především ženy. Jednolitý prostor má své pro i proti.

 

Plusy pro propojení obývacího pokoje a kuchyně:

Společenské dění se většinou odehrává ve obývací místnosti, a co si budeme nalhávat – pohoštění pro nečekanou návštěvu odchází do oddělené kuchyně stále připravovat spíše žena. Být až několik hodin denně „přivázaná“ k plotně není nic příjemného, propojená kuchyň působí v tomto ohledu antistresově a sociálně. Příprava jídla se stává zábavou a ne separovanou nutností.

Spojení kuchyně a obývacího pokoje znatelně šetří místo a zároveň umožňuje kuchaři, aby se svobodněji pohyboval. Jídelní stůl se stává součástí obou místností, takže konferenční stolek nebo počet míst k sezení v pokoji může být redukován.

„Open space“ provzdušňuje prostor, byt či dům se jeví opticky větší a pohodlnější.


 

 

 

Kuchyňský kout, ze kterého je výhled přímo do obývacího pokoje. Všechno vidíte, všechno slyšíte.

 

Mínusy společné místnosti:

 

Nezapomínejte, že nepříjemným vedlejším produktem vaření jsou také pachy. Ne všechny dokáže spolehlivě odsát digestoř nebo otevřené okno. Zatímco byt provoněný vánočním cukrovím je všeobecně milovaným symbolem Vánoc, příprava ryb nebo třeba játrových knedlíčků nemusí u ostatních vyvolat zrovna libost.

Kuchyň musíte udržovat ve stálé čistotě. Nic nepůsobí vizuálně krkolomněji než vypucovaný obývák, na který přímo navazuje zaneřáděná kuchyňská linka s neumytým nádobím. Nechat zútulnění kuchyně „na potom“ už není žádoucí.

Zákazníci, kteří rádi experimentují s různými styly, by měli své obydlí naopak co nejvíce rozparcelovat.  Různě ztvárněné místnosti přinášejí nové vizuální podněty, sloučením kuchyně a obývací místnosti se vlastně připravují o celou jednu místnost, ve které se mohou realizovat. Je vaším snem rustikální kuchyň? Pak byste ale měli mít i obývací stěnu ve stejném stylu. Pokud vašemu obývacímu pokoji vévodí velká plochá obrazovka a ultramoderní minimalistcký styl, nemůže být kuchyňské zákoutí plné krajek či starožitností. Budete-li chtít rázněji zasáhnout do vzezření jedné z místností, musí se změna projevit i v té druhé. Barvu pohovky je ideální sladit s barvou linky, úchyty od spotřebičů mohou být vyvedeny ve stejném odstínu jako barvy zdí.

Pokud někdo z rodiny vaří opravdu často, nebo je domácí vaření dokonce jeho povoláním, může tím ostatním členům domácnosti znepříjemňovat život. Na kratší přípravu teplé večeře jsou zvyklí takřka všichni, aby ale zapnuté spotřebiče, tekoucí voda a nádobí dělaly hluk od ranní snídaně až k pozdnímu večeru? Stejně tak není propojení kuchyně žádoucí u menších bytů, v nichž někteří nájemníci v obývacím pokoji přespávají – zvlášť, pokud si rádi nerušeně přispí...

 

Nemůžete se rozhodnout? Můžete zvolit kompromis – kuchyň částečně oddělit příčkami nebo třeba průhlednými posuvnými dveřmi.

Specializované firmy nabízejí ke svým kuchyňským sestavám i optimálně navržený nábytek do připojeného obývacího pokoje včetně stylově sladěných sedacích souprav. Na www.modernikuchyne.cz můžete design hlavní obytné místnosti vyladit do puntíku.

 

Foto a text: Moderní kuchyně

 

 REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com