Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ru



Jaké kuchyně budou trendy v létě 2012? Přece venkovní

 

Trend vaření pod širým nebem se přitom netýká jen několika slunných letních dní či tropických nocí. V Evropě se mimo vnitřní prostory domu začíná vařit už zjara a končí se až s prvními mrazíky. Trend venkovního vaření totiž souvisí s celým životním stylem a návratem k přírodě.

 

 

  

Trend učiní v roce 2012 z venkovních, mnohdy mobilních kuchyní plnohodnotné napevno zabudované části domu. Ve venkovní kuchyni nesmí chybět mycí část a úložné prostory pro kuchyňské náčiní. Cokoliv potřebujete, musí být ihned po ruce bez  nutnosti vracet se do domu. 

 

Trend venkovních kuchyní souvisí s návratem k "poctivému" vaření z čerstvých surovin, míří k nám ze Severní Ameriky 

 

A tak zatímco gril či venkovní sestava krbu s posezením pro přátele patří ke koloritu středoevropského léta už nějakou tu sezónu, moderní venkovní kuchyňské systémy se stávají opravdovým hitem až nyní. Designéři navíc moderním kuchyním postaveným na čerstvém vzduchu předpovídají velkou budoucnost – vařit pomaleji, ale „poctivěji“ podle starých zvyklostí, povýšit vaření z prostředku na účel a spojit přípravu jídla s výdejem energie při pohybu venku – přesně tak bude vypadat vaření budoucnosti.

 

Trend moderních venkovních kuchyní přichází do Evropy ze Severní Ameriky, mekky grilování, ve které vlastí podle odhadů necelých 90% všech obyvatel venkovní gril. Více než polovina všech vlastníků (62%) navíc využívá své vylepšené grily celoročně. Každoročně se zvyšuje i procento těch, kteří jsou ochotni investovat do stále vylepšených modelů, a také těch, kteří od klasických přenosných grilů přecházejí k moderních venkovním kuchyňským systémům.

 

Grily nahradí plnohodné kuchyně s mycím centrem, ledničkou i vinotékou. Do popředí zájmu se dostane i bezpečnost 

 

 Touhu po koupi stále vylepšených grilů, udíren a venkovních kuchyňských sestav potvrzuje asociace HPBA (Hearth, Patio & Barbecue Association ), která se trendy venkovních kuchyní zabývá. Ta také předjímá tendence moderní venkovní kuchyně pro rok 2012 – požadavky na mobilitu či design vystřídá hlad po multifunkčnosti. Venkovní kuchaři se už nespokojí s prostorným grilem či udírnou, od venkovní sestavy pro vaření očekávají i samostatnou pracovní desku, prostor pro mytí a vaření na klasickém „sporáku“. Do popředí zájmu se dostává i  bezpečné a snadné užívaní. Do venkovních kuchyňských sestav přibudou nerezové chladničky a jiná nápojová centra, která umožní venkovní kuchyňskou sestavu používat zcela bez nutnosti návštěvy domu.

 

 

  

 

Venkovní kuchně oproti klasickým interiérovým skýtají řadu výhod. Nemusíte u nich řešit výkon odsávání ani zdroj přirozeného světla. Účinněji také do vaření zapojíte i děti, které navíc máte stále pod dohledem, ač si hrají venku  na zahradě. Venkovní kuchyně jsou i místem setkávání s přáteli a jejich zbudování zhodnocuje váš domů. Jejich využívání však stále ovlivňují rozmary počasí a disponibilita vaší zahrady. 

 

Moderní venkovní kuchyně bude v roce 2012 zahrnovat kromě místa pro grilování či přípravu jídla na otevřeném ohni též bytelnou cihlovou pec a zvýší se i nároky na bezpečnost. Nové palivové systémy dají sbohem výbušným propan butanovým lahvím. Vylepšovat se pochopitelně bude i příslušenství – zabudovaný systém recyklace odpadu, možnost infračerveného grilování, směsi na nakládání masa zabudované přímo do přenosných grilů atd.

 

Trend jednoduše směřuje od občasného venkovního grilování k vytvoření plnohodnotné kuchyně mimo obydlí. To je patrné nejen na rozrůstající se nabídce výrobků takto upravených kuchyní, ale také např. na televizních kuchařských show celého světa, které se pomalu ale jistě přesouvají ze studia do volné přírody. Moderní kuchyně zbudovaná mimo obytný prostor navíc zvyšuje cenu celého domu a jeho prostranstvím – jde tedy o investici do bydlení.

 






REKLAMA

Obrázek reklamy