Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ruIdeální kuchyň pro mladé páry? Levná, skladná a nezničitelná

 

Mladé páry mají ve výběru ideální kuchyně celkem jasno. Prim hraje optimální kombinace příznivé ceny a kvalitního zpracování.

Do zařizování se mnohem více zapojují muži

 

Zařídit si první společné bydlení představuje spoustu práce, dohadů, kompromisů a ústupků. Podle průzkumů ctí už jen zanedbatelné procento dnešních mladých partnerů tradici svých babiček, která určovala ženě místo „za plotnou“. A žena tak měla také výsostní právo rozhodnout, jak bude ona „plotna“ vypadat. Dnešní mladí muži se do konceptu podoby celého bytu či domu zapojují mnohem ochotněji. Také plánují, že v kuchyni budou trávit podstatnou část dne, zapojí se do vaření či úklidu, nebo chtějí kuchyňský kout ideálně sladit s obývacím pokojem. Výběr a výbava kuchyně už tedy není striktně ženskou záležitostí, a ženy už také nepožadují pouze kvalitní spotřebiče, které jim ulehčí práci, a dostatečný prostor pro pohyb.

Úložné prostory a nízká celková cena

 

Zařizování prvního společného bydlení je v České republice nejčastěji financováno z hypotéky. A jelikož stále přetrvává obliba levnějších „startovacích“ bytů (většinou jsou opouštěny po odrůstání prvního potomka a mají dispozice 2kk či skromnější 2+1), je nutné ušetřit každé místečko. Výhodná lokalita nemovitosti hraje při rozhodování stejně důležitou roli jako chytré dispoziční řešení, které umožní využít každý kout coby úložný či úschovný prostor. Skladná, chytře umístěná kuchyně je pro rozhodování o koupi či pronájmu nemovitosti neméně důležitá.

 

Barové posezení je stále oblíbené. Od efektního a prostorově úsporného řešení mladí upouštění až v momentě, kdy zakládají rodiny.

 

Mladí raději oželí dlouhou pracovní desku v kuchyňském koutu umístěném ve vstupní hale („tmavá nudle“) ve prospěch rohové kuchyňky, která bude spojena s prostornou obývací částí (roztomilá, opticky větší a prosluněná). Sluneční světlo a okno není podmínkou, pokud je linka vybavena kvalitní digestoří a výkonnými, ale úspornými žárovkami. Velkou závadu nepředstavují ani skříňky umístěné mimo dosah – do nichž se musejí kuchaři ohnout nebo naopak kvůli nim „šplhat“ po židlích. Pokud případní nájemníci či majitelé nemají sníženou pohyblivost, není rozmístění úložných prostorů tak zásadní – hlavě že „je“.

Mladí vybírají déle a nebojí se barevnějších kombinací

 

Vzezření kuchyně musí zaujmout na první pohled a mladé páry si oproti starším více všímají vizuálních detailů oproti kvalitativním „pro a proti“. Všeobecně volí častěji moderní hladký styl, bez zbytečných „kudrlinek“, jen malé procento mladých si potrpí na čistě rustikální styl.

Netradiční designérské „úlety“nejsou na škodu, jen s ohledem na ně si ale svou první společnou kuchyň mladé páry nevybírají. Designérská perlička je sice osloví, neměla by se ale projevit na ceně kuchyně. Nebrání se výraznějším barvám nebo odvážnějším barevným kombinacím či vzorům. Pokud tápají, rádi si nechají poradit od designéra, déle se také inspirují v katalozích či na internetu.

Ostře červená kuchyně? Pro mladé žádný problém. Klasické dřevěné doplňky nyní ustupují plastovým výstřelkům, barevná kuchyň navíc ladí k vzorovaným vliesovým tapetám.

Značka není důležitá – kvalita ano

 

V neposlední řadě by měla ideální moderní kuchyně vykazovat znaky „nezničitelnosti“ – bytelné skříňky s tichým samozavíráním a tlumiči, tvrdá pracovní deska a velká lednice s mrazákem nesmí chybět. Žádný úchyt nesmí kvůli nekvalitní práci zůstat po stopadesátém otevření náhle v ruce. Spotřebiče by měly být ideálně zabudované, tiché a s úsporným režimem – jak pro elektřinu, tak pro vodu. Jejich značka není až tak důležitá, postačující jsou kvalitní výrobky méně známých značek.
REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com