Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ru 

Fandové kuchyňských robotů - na minikuchyň zapomeňte!

 

Rádi byste sladili nemožné - kuchyň menších rozměrů, která je v bytě jen jakoby "náhodou", a množství kuchyňských robotů, bez kterých se prostě neobejdete. Bez chytrého dispozičního řešení to nepůjde.

Původní idea při koupi nového bytu či domu byla zřejmá - skromnější kuchyň ustoupí ve prospěch prostornějšího obývacího pokoje nebo třeba pracovního koutu, který se dá "vecpat" ke kuchyňskému oknu. Bohatě si vystačíte s moderním sporákem, mikrovlnou troubou, lednicí a zabudovanou myčkou nádobí. I úložné prostory se zdály zcela vyhovující... Ale jen do doby, než se na trhu objevil ten skvělý multifunkční sekač, přenosná horkovzdušná trouba, výhodný fritovací hrnec a robot na přípravu domácích bramborových knedlíků. Pak jste k narozeninám dostaly ten multifunkční drahý kávovar, který používají jen ve špičkových restauracích. A ten přeci nesmí stát v koutě! Třešničkou na dortu zvaném přeplněná kuchyně byl výkonný lis na citrusové plody a zmrzlinovač, který jste vyhráli v soutěži...Zbytečně prostorná dominanta, která se hodí jen do open-spaců? A kam dáte všechny svoje věci?


Co se vejde do vestavěných skříní?

- Trouba s indukční deskou. Ideálně nerezová, se čtyřmi varnými zónami a s dětskou pojistkou. Výhodu je i parní čištění, energeticky úsporný provoz, bytelné sklo či ukazatelé zbytkového tepla.

 

- Lednice s mrazničkou. Ve většině domácností stále stojí "zvlášť"a plní funkci nepřehlédnutelné dominanty. Její zabudování do celkového konceptu kuchyně je ale dlouhodobým trendem. Samostatně postavená lednice jen málokdy vhodně doplňuje designový koncept celého kuchyňského prostoru (až na výjimky), navíc na sebe zbytečně poutá pozornost - naše tendence ji důkladně prohlížet zevnitř vede ke kilům navíc.

 

- Samostatná mraznička. Buď není součástí lednice, nebo není dostačující. Kuchyňské sestavy dnes počítají s možností zabudování druhé mrazničky. Možnost "navařit si dopředu" využívají nejen pracovně vytížené ženy, rozhodně její uplatnění zvažte.

 

- Mikrovlnná trouba. Budete ji používat často, měla by být umístěna ve výšce očí. Tendence umísťovat často využívané spotřebiče do uživatelsky nejpohodlnějších poloh je ostatně patrná i u ostatních spotřebičů - hlavně u trouby. Chytré dispoziční řešení konečně vyřeší stálé nepohodlné shýbání prakticky až na zem.

 

- Myčka na nádobí. Vybírejte nejen podle ceny či značky, ale podle energetické třídy, záruční lhůty, podle počtu mycích programů a podle hlučnosti.

 

- Odsavač par. Důležitou roli hrají nejen volitelné stupně výkonu, ale především maximální hranice hlučnosti, typ filtru a osvětlení.

 

- Vinotéky. Vestavěné vinotéky nejsou zrovna levnou záležitostí, pro milovníky tohoto luxusního alkoholu mohou být dobrou investicí. Prim hraje přehlednost uspořádání a bezpečnost při manipulaci. Rozhodně se vyplatí před koupí pročíst typy od vinařů a znalců - víno se musí uskladňovat v naprosto specifických podmínkách, které běžný sklep nebo lednice nikdy nemohou splnit. Víno v klasickém sklepu brzy kysne a ztrácí na chuti i hodnotě.


Chytře rozmístěné úložné prostory a využívané spotřebiče ve výšce očí - kuchyně Vigo

A co je potřeba uskladnit zvlášť

- nádobí, příbory, hrnce, plechy, pánve - potřeby na vaření a stolování

 

- potraviny, které se neuskladňují v lednici - těstoviny, cukrovinky, polotovary, oleje, kompoty. Kde není spíž musí být o poznání více skříněk a úložných prostor

 

- chléb a pečivo

 

- kuchyňské roboty a stolní spotřebiče volně stojící na lince

 

- jídlo pro zvířata

 

- suroviny nejčastější potřeby - mouka, sůl, koření aj.

 

- výrobky určené k přípravě či uskladnění jídla - pečicí papíry, potravinové fólie, krabičky

 

- mycí prostředky - houbičky,sůl do myčky, saponáty, papírové utěrky

 

 

 

Proč počítat s větší kuchyní?

- protože nikdy dopředu nevíte, jak se rozroste rodina či podnájemníci

- protože nedokážete naplánovat, kdy člena rodiny zasáhne cukrovka nebo třeba celiakie. Dietní strava si vyžádá další - oddělené úložné prostory na potraviny i speciální kuchyňské roboty např. domácí pekárny. Ty se na skromné lince skutečně nebudou dát přehlédnout...

- protože ačkoliv si postupem času budete kupovat nové nádobí, to staré budete vyhazovat o poznání pomaleji - přímá úměra vede ve většině domácností k zahlcování kuchyní nepoužívaným nádobím, památečními hrnečky a svatebním prostíráním.

 


REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com