Kuchyně pro Vás v krásném prostředí na okraji Prahy

moderní kuchyně

Kuchyně jen v moderním provedení

cz en de ru 

Elegantní a stylová kuchyň – jak na ni?

 

 

Do zrekonstruovaných nebo nových bytů či domů se hodí elegantní moderní kuchyně, ve starším bytě vynikne stylový kuchyňský kout. Co to ale přesně znamená? Jak docílit požadovaného „časopisového“ vzhledu, když přesně nevíte, co chcete, ale zato jste si jistí, co nechcete? A jaké jsou fígly drahých bytových architektů?

 

Elegance stojí na vzdušnosti, světlu a liniích

 

Listujete katalogy a několik kousků se vám vyloženě zamlouvá. Přesto se nemůžete rozhodnout nebo vaše aktuální finanční možnosti celou novou kuchyň ani neumožňují. Proč se vám líbí zrovna tyto kuchyně a ty druhé ne, ačkoliv je každá úplně jiná? Protože mají společné prvky, které nemusí být na první pohled čitelné.

 

Elegantní moderní kuchyně stojí na zdání vzdušnosti, které se dá vytvořit i v omezeném prostoru, na chytře rozptýleném světle a na liniích. Ladnost linií počítá s pravými úhly a mírnými vlnkami a naopak opouští veškeré barokní tvary – kruhy, kudrlinky a široké válce. Ty jsou často skryté v příliš těžkopádných úchytkách od skříněk, v zaoblených rozích kuchyňské linky, u kulatých stolů nebo naducaných polštářků na židlích. Elegantní punc dokáží skrytě rozbít i nevhodné květiny. Zelené popínavky s útlými květy se hodí, doširoka otevřené květy nikoliv.

 

 

Pravé úhly, uzavíratelné prostory a dostatečný prostor pro manipulaci. Přírodní světlo je výhodou ale ne nutností.

 

Vzdušností se rozumí především pocit, který v dané kuchyni máte, než celková výměra metrů čtverečních. Dostatek zabudovaných úložných prostorů umožňuje sklidit vše nezbytné z očí. Ze stěn by měly zmizet i barevné obrazy či plakáty, nahradit je může tapeta s jemným vzorem. Polička na kořenky může zůstat venku, ostatní dekorace (kasičky, boxíky, těstoviny, památky na dovolenou, kuchařky atd.) by ale měly zmizet z dohledu. Vzdušně působí ta kuchyň, která po úklidu působí jako nově namontovaná.

 

Uhlazený styl dodá kuchyni i správné světlo. Svíčky a tlumená či barevná světla jsou intimní a prostor zútulňují, což není v kuchyni zrovna žádoucí. Nedisponuje-li prostor dostatečným přírodním světlem, vsaďte na úsporné zářivky, podhledy a zrcadla či polomastné skleněné výplně, které pomáhají světlo rozptýlit.

 

Elegantní prvky ve vaší kuchyni

 

spotřebiče: vestavěné nebo ne příliš vyčnívající z hlavní linie v neutrálních studených barvách

materiály: sklo a kov nebo kombinace obojího

úložné prostory: dostatečné a plně uzavíratelné

barvy: raději studené odstíny veškerých barev. Fialová, červená, okrová, černá. Bílá v kombinaci s černou nebo s metalickými barvami a sklem (spíše čistě bílá než slonovinová nebo béžová). Tmavé barvy kromě bílé působí vytříbenějším dojmem

úchytky: celokovové nebo částečně kovové, stříbrné, lesklé i matné. Vždy co nejútlejší a nezaoblené

stůl a židle: židle štíhlé s pravými úhly (též nohy od stolu), stůl oválný nebo obdélníkový

 

Elegantní je i dřevo, záleží ale na zpracování

 

Dřevo si většinou pořizujeme pro jeho vlastnosti, mezi kterými nechybí schopnost dodat místnosti útulný a teplý ráz. I dřevo ale může působit vyloženě elegantně. Mělo by ale být tmavé (tmavě hnědé, tmavě červené), v zajímavém dekoru s liniemi, a nejlépe vysoce lesklé. „Wood look“ se dá efektivně utlumit černou, stříbrnou nebo fialovou (u tmavě červeného dřeva).

 

 

Elegantní dřevěná kuchyň – tmavý odstín v kombinaci s černou a příčné linie.

 

Stylovou kuchyň dělají chytré doplňky

 

„Stylová“ může být kuchyň rustikální, útulná, hypermoderní i jakákoliv jiná. Lze ji snadno vytvořit ze stávající kuchyně, známe-li pravidla práce s doplňky. Důležité je, aby byla celá kuchyně „čistá“, v jednotném stylu a vypíchnuté v ní byly maximálně dva pozornost poutající doplňky. Těmi může být ostře červená samostatně stojící atypická lednice, velký podlouhlý obraz umístěný nad pracovní deskou, rozměrné hodiny vyrobené z gramofonové desky nebo třeba čtyři různé plastové židle u jídelního stolu.

 

Stylové prvky ve vaší kuchyni

 

spotřebiče: vestavěné, jeden max. dva volně stojící

materiály: dřevo, plasty, umělé materiály

úložné prostory: uzavíratelné, některé částečně průhledné, jedna skříň může být i plně otevřená

barvy: studené i teplé odstíny výrazných barev. Středně hnědá s olivovou, pastelově zelená v kombinaci se žlutou, křiklavě červená, nebesky modrá, smaragdová

úchytky: barevně sladěné ale netradičních tvarů (kola, vlnky)

stůl a židle: dominantní stůl a střídmé židle nebo naopak. Čarovat můžete především s prostíráním

 

 


REKLAMA

Obrázek reklamy

woodmancx.com