Tip dne
  • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Návrh kuchyně

Návrh kuchyně

2. 2. 2012, 16:51

Moderní kuchyně ani zdaleka neznamená, že k ní dáte rovnítko "drahá kuchyně". Levné kuchyně splní stejné požadavky jako kuchyně za statisíce.

Návrh kuchyně by měl vycházet z budoucích potřeb

Nejlevnější kuchyně je ta, kterou narýsujete na míru prostoru, do kterého ji chcete umístit. Necháte-li si poradit v kuchyňském studiu od specializovaného architekta, nebudete muset v budoucnosti řešit problém, co v kuchyni přebývá, nebo zase schází.

Až mladí budou starší

Kuchyně na míru je opravdu nejlevnější variantou, protože šikovný architekt dokáže využít každý milimetr. Návrh kuchyně by neměl vycházet jen ze současných nároků. Každý by se měl zamyslet, jak bude kuchyň využívat za pět, nebo deset let. Mladí lidé by měli vzít v úvahu, že v době, kdy ještě nemají děti, volno tráví často mimo domov a vaří jednou za týden, stačí jednoduchý dvojvařič, lednička, mikrovlnka a myčka. Jenže plánují-li rodinu, měli by přemýšlet, vystačí-li jim dosavadní způsob stravování, nebo se u nich bude vařit denně.

Svěřte se odborníkovi se vším

Proto je dobré plány sdělit odborníkovi, který kuchyň tvoří. Zda zvolit vestavné spotřebiče, které nerostou ani do výšky, ani do šířky, či zvolit sestavu, kam bude možné časem místo běžné ledničky dát americkou ledničku se dvěma dveřmi. Poličky na hrníčky, talíře a úložné prostory na hrnce musejí být dostatečně dimenzované, jak budou přibývat strávníci v rodině, abyste nemuseli pro pět talířů navíc, běhat do sklepa.

Kam dáme kávovar, drahoušku?

Měli byste také brát v úvahu, že dnes sice nad kávovarem kroutíte hlavou, ale za rok, za dva si ho přece jenom pořídíte. Kam ho pak v kuchyni na lince umístíte? Nehledě na to, jestli budete mít dostatek zásuvek, abyste každé použití mixéru, nebo remosky nemuseli řešit prodlužovačkou. Pak zjistíte, že pojmy kuchyně, cena a ušetřit mohou mít zcela jiný rozměr.
Zobrazení: 166747 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 4