Tip dne
  • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Kuchyně a funkčnost

Kuchyně a funkčnost

2. 2. 2012, 16:50

Kuchyně patří mezi nejdůležitější místnosti bytu a domu. V kuchyni trávíme mnoho času a proto musí být dokonalá. Musí vyhovovat všem našim potřebám a být vysoce funkční a praktická. Kuchyně je také velice frekventovanou místností.

Druhy kuchyní

Moderní kuchyně vynikají ergonomičností. Luxusní kuchyně uspokojí náročné uživatele. Rustikální kuchyně jsou určeny především vyznavačům klasiky. Lakované kuchyně jsou velice elegantní. Dýhované kuchyně jsou také středem zájmu zákazníků. Kuchyně z lamina jsou trendy. Kuchyně vyrobené z masivu jsou nadčasové. Moderní jsou také foliové kuchyně. Kuchyně se tedy vyrábějí z mnoha rozličných materiálů.

Moderní kuchyně

Moderní kuchyně uspokojí mnoho náročných zákazníků. Moderní kuchyně představují rovné a jednoduché linie. Hladká dvířka s barevnými a dřevěnými dekory jsou hlavním rysem moderních kuchyní. moderní kuchyně se také vyrábějí z přírodního dřeva. Moderními materiály jsou laky, lamino a folie. Kuchyně se vyrábějí moderními postupy a technologiemi. Moderní kuchyně vynikají funkčností a účelností, kde se snoubí s elegantním designem.

Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně připomínají přírodními materiály a zdobností staré časy. Působivým kontrastem jsou výplně v podobě praktičnosti a také moderními pomocníky. Styl antik stylově patří spíše k zařízení stylových chalup. Používanými materiály jsou dřevo a kámen. Trendem jsou imitace, které jsou odolnější a pohledově přesvědčivější než samotný originál. Pro rustikální kuchyně jsou typické ozdobné prvky.

Důležitý obklad kuchyně

Obklady kuchyně jsou nedílnou její součástí. Obklady kuchyně by měly být v harmonii s celou kuchyní a podtrhnout její celkový dojem. Musí také splňovat estetickou a praktickou funkci. Podstatná je odolnost vůči mechanickému poškození. Obklady musí být snadné na údržbu s dostatečnou odolností. Vhodné jsou obklady s glazovaným povrchem.

Mozaiky vhodný obklad kuchyně

Mozaiky jsou vyhledávaným materiálem obkladů kuchyní. Keramické obklady jsou v kurzu. kamenné obklady se dají také použít v kuchyni, ale musí designově ladit s celým stylem kuchyně. Skleněné obklady jsou velice m'odním a praktickým trendem a nadčasovostí.

Ceny kuchyní

Podstatnou roli v ceně kuchyně hraje materiál, ze kterého je kuchyně vyrobena. Dřevo a a masiv jsou přírodní materiály, které se pohybují ve vyšší cenové hladině. Jejich dlouhá životnost a kvalita jsou dobrou investicí na mnohá desetiletí. Přírodní materiály jsou nadčasové a i cena 7 700 Kč za m2 je optimální cenou nové stylové kuchyně.
Zobrazení: 153628 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2